śmierć

Śmierć Polaka w Anglii – jak postępować?

Przewożenie ciała kogoś, kto zmarł i znajduje się nieopodal swojego dawnego miejsca zamieszkania w bliskiej mu odległości nie jest ani trochę problematyczne. Można w tym celu skorzystać z usługi przewozu zwłok oferowanej w dowolnym zakładzie pogrzebowym. Jeśli jednak zachodzi konieczność transportu zwłok z Anglii, rzecz staje się nieco znaczniej utrudniona.

transport zwłok z anglii

Gdzie szukać pomocy?

Niekiedy w tym trudnym momencie osobom należącym do grona rodziny lub znajomych pomagają odpowiednie firmy pogrzebowe zajmujące się tym, na co dzień. Wbrew pozorom nie jest skomplikowane znalezienie fachowej pomocy, trzeba jednak umieć dobrze wybrać. Większość obecnie działających w branży pogrzebowej firm promuje się w internecie lub prasie, bo są to obecnie najbardziej wykorzystywane kanały. Można też pozyskać wiedzę od znajomych, zwłaszcza tych, którzy mieli już styczność z tego rodzaju usługą. Najprościej, jeśli chodzi o doprecyzowanie usługi i formalności jeśli chodzi o transport zwłok z Anglii do Polski, jest skorzystać z usług rodzimej firmy, która będzie znała krajowe realia i dołoży niezbędnych starań, by o niczym nie zapomnieć.

anglia

Są także rozwiązania dostępne poza granicami Polski, na przykład można starać się znaleźć właściwą usługę pogrzebową będąc w Wielkiej Brytanii. Tego rodzaju rozwiązanie jest również jak najbardziej do załatwienia zwłaszcza, że Wielka Brytania należy do krajów rozwiniętych i ma bardziej rozbudowany sektor usługowy niż Polska. Pewnym problemem może być, co najwyżej bariera językowa dla osób mieszkających czy przebywających tam od niedawna lub też nieznajomość specyfiki formalności właściwych, gdy realizuje się transport zwłok z Anglii do Polski. W takiej sytuacji trzeba postarać się, by na każdym kroku kontrolować, jak jest załatwiana sprawa i ewentualnie wnosić pewne poprawki i korekty. Zazwyczaj jednak zdarza się tak, że wybierając firmę działająca na polskim rynku możemy być spokojni, co do jakości i profesjonalizmu świadczonej przez nią usługi. Wynika to z dużej konkurencji rynkowej.

One comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *