transport zwłok włochy

Transport zwłok z Włoch

transport zwłok włochy

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze bardzo smutnym wydarzeniem dla całej rodziny. Niestety nie da się w żaden sposób przygotować na tę smutną chwilę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli zgon nastąpił za granicami naszego kraju. Na rynku działają jednak firmy, które oferują transport zwłok Włochy-Polska.

Transport ciała z Włoch

W zależności od danego przypadku może się różnić cennik transportu zwłok z Włoch do Polski. Wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę, dlatego koszt jest ustalany całkowicie indywidualnie. Ważna jest przede wszystkim odległość, ale również rodzaj trumny. Trzeba jeszcze ponieść opłaty związane z formalnościami, czyli przykładowo tłumaczenie dokumentów oraz wyrobienie wszystkich niezbędnych dokumentów. Do transportu wykorzystywane są jedynie specjalistyczne karawany pogrzebowe. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych zakładów pogrzebowych, które wiele lat działają na rynku. We Włoszech mieszka około 100 000 obywateli polskich i liczba ta nie zmienia się już od wielu lat. Szybki transport zwłok z tego kraju jest bardzo ważny dla rodzin, które pogrążone są w żałobie. Niestety w takich chwilach bardzo ciężko jest się skupić i myśleć o formalnościach. Pracownicy zakładu pogrzebowego powinni się wykazać dużą empatią, żeby móc wczuć się w sytuację takiej rodziny. Ceny za transport zwłok z Włoch zaczynają się z reguły od 10 000 zł.

Koszty transportu zwłok

Osoba zlecająca usługę firmie jest odpowiedzialna za poniesienie kosztów transportu. Może to być nie tylko członek rodziny, czyli rodzin lub współmałżonek, ale również osoba spoza tego grona, która jednak wyrazi wolę pełnego pokrycia kosztów. Trzeba jednak mieć na uwadze, że powinien to być krewny z pierwszej linii pokrewieństwa. Dzięki temu można od ZUS otrzymać zasiłek pogrzebowy w wysokości 4000 zł. Taka kwota może się bardzo przydać, ponieważ koszty pogrzebu są wysokie, dlatego warto się postarać. Po rozmowie z opiekunem sprawy indywidualnie dogadywane są kwestie płatności. Sprowadzenie ciała z Włoch bliskiej osoby jest niezwykle kosztowne, dlatego nie wszystkich stać na takich wydatek. Dobrą opcją jest jednak rozłożenie kosztów usługi na raty, które nie spowodują zbytniego obciążenia budżetu. W niektórych domach pogrzebowych trzeba jednak wnieść przedpłatę. W momencie dostarczenia zmarłej osoby do Polski dochodzi dopiero do rozliczenia. Na przełom XII-XIII wieku można datować początek pierwszego osiedlania się Polaków we Włoszech. Polacy rozpoczynali wtedy studia na uniwersytetach włoskich w Padwie, Rzymie oraz Bolonii. Strata bliskiej osoby to bardzo trudny czas.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *