międzynarodowy transport zwłok

Co mieszkańcy Katowic muszą wiedzieć o międzynarodowym transporcie ciała?

Wyjazdy za granicę od wielu lat są czymś zupełnie powszednim i naturalny. Wyjeżdżamy na wakacje, a czasem nawet zmieniamy miejsce zamieszkania na stałe. Chociaż wiele osób życie układa sobie poza granicami Polski, to przed śmiercią wyraża wolę, aby po śmierci spocząć w rodzinnych Katowicach.

Jak wygląda transport zwłok z zagranicy do Katowic?

Międzynarodowy transport ciała jest sytuacją o tyle problematyczną, że wymaga znajomości wielu praw, specjalnego karawanu oraz języka danego państwa. Samodzielne sprowadzenie ciała jest zadaniem praktycznie niewykonalnym.

W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do zakładu pogrzebowego Walczak, który mieści się na ulicy Dębowej 28. Pracownicy zakładu znają wszystkie procedury związane z organizacją międzynarodowego przewozu zwłok. Dzięki czemu każdy Klient może mieć gwarancję skutecznego i możliwe szybkiego przetransportowania bliskiego do Katowic.

Zakład Pogrzebowy Walczak dostępny jest pod numerem telefonu 504-087-200 całodobowo. Niezależnie od godziny, dnia i miejsca pracownicy zawsze podejmą się przewozowi ciała do chłodni.

Jeśli osoba zmarła poza Katowicami, a Jego Rodzina wyraża wolę, aby zakład pogrzebowy Walczak przetransportował ciało z innego miasta Polski do Katowic, personel wyruszy w drogę niezwłocznie.

  • W przypadku międzynarodowego transportu ciała z innych państw Europy zakład pogrzebowy Walczak oferuje dwa rozwiązania:
  • Organizacji kremacji Zmarłego na miejscu, a następnie transport urny z prochami do Katowic.

Przewóz ciała w specjalistycznym karawanie, dostosowanym do przepisów prawa mówiących o międzynarodowym transporcie zwłok.

Przepisy dotyczące karawanów

Karawany wykorzystywane do międzynarodowego przewozu Zwłok przystosowane są do pokonywania dużych odległości. Karawany te spełniają wszystkie normy prawne, które reguluje prawo polskie oraz międzynarodowe. Ciało zawsze jest odpowiednio zabezpieczone, aby cała podróż mogła odbyć się z godnością i szacunkiem.

Pracownicy przejmują na siebie wszystkie kwestie związane z dopełnieniem formalności, aby jak najsprawniej sprowadzić Zmarłego do rodzinnego miasta.

One comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *