usługi pogrzebowe poznań

Zasięg usług pogrzebowych

Rzeczywistość zakładu pogrzebowego nie jest tym, o czym przeciętny człowiek myśli na co dzień. Z reguły, choć ma świadomość istnienia takich firm, które świadczą usługi pogrzebowe, jednak w pewien sposób próbuje je omijać szerokim łukiem. Tymczasem gdy przychodzi moment zmierzenia się ze śmiercią Bliskiej Osoby – trzeba zmierzyć się też z rzeczywistością zakładu pogrzebowego.

Kiedyś zakład pogrzebowy był niejako przeznaczony dla danego miasta czy regionu i tylko na tym danym terenie realizował swoje usługi pogrzebowe. Dziś każdy zakład pogrzebowy może organizować pogrzeby w każdym miejscu w Polsce. Oznacza to, że na przykład zakład pogrzebowy w Poznaniu może zostać poproszony o przygotowanie uroczystości pogrzebowych w Małopolsce. A zakład pogrzebowy z Warmii na prośbę Rodziny Zmarłego z jakiejś przyczyny może pojawić się, aby zorganizować pogrzeb w Poznaniu.

zakład pogrzebowy poznań

Z reguły każdy zakład pogrzebowy deklaruje – i można o tym przeczytać na firmowych stronach internetowych – że jest gotów na zlecenie swoich Klientów wyruszyć w najbardziej odległe zakątki Polski (a niekiedy i świata), aby tam nieść pomoc osobom dotkniętym przez cierpienie, związane z odejściem Drogiej Osoby. Należy przypuszczać, że czasem te deklaracje zmieniają się w działanie. Najczęściej jednak, jak kiedyś, zakład pogrzebowy z danego terenu działa głównie właśnie na nim. Ma to swoje niezaprzeczalne atuty. Wśród nich jest znajomość nie tylko rynku usług pogrzebowych, ale i oczekiwań Klientów.

Zakłady pogrzebowe w Poznaniu działają głównie na terenie Wielkopolski. Jest to region o bogatych tradycjach. Jednym z poznańskich zakładów pogrzebowych z wieloletnią tradycją jest zakład pogrzebowy Universum (https://universum.uslugipogrzebowe.com.pl/). Warto wspomnieć, że właśnie w Poznaniu powstało pierwsze w Polsce (po przemianach roku 1989) krematorium. Swoim powstaniem przełamało swoiste tabu – a nawet zmowę milczenia – wobec tej usługi pogrzebowej. Ta zmowa milczenia wiązała się z historią Polski, a konkretnie czasem II Wojny Światowej. Dziś jednak, gdy następuje zmiana pokoleń słowo kremacja czy krematorium – przestaje budzić tylko takie właśnie – okupacyjne – skojarzenia. Tym samym również w Polsce – a w tym także w Poznaniu czyli w mieście, które było prekursorem w dziedzinie kremacji jako typowej usługi pogrzebowe – coraz więcej osób decyduje się na uroczystości pogrzebowe w takiej właśnie formie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *