Pogrzeby na warszawskich Powązkach

Powązki to położona pomiędzy Wolą a Żoliborzem część Warszawy. Powszechnie jednak terminem tym określa się również znajdujący się na tym terenie kompleks cmentarzy. Jednym z nich jest Cmentarz Wojskowy oraz tzw. Stare Powązki, będące zabytkową nekropolią, uznaną w 2014 roku za pomnik historii. Obecnie Cmentarz Powązkowski w Warszawie należy do najsłynniejszych w Polsce – to właśnie tu pochowanych jest już około milion osób.

zakład pogrzebowy powązki

W pobliżu cmentarza działa zakład pogrzebowy Powązki, oferujący kompleksowe usługi pogrzebowe – od przygotowania ciała, ubioru i trumny, po zorganizowanie i koordynowanie ceremonii pożegnalnej oraz pochówku. Dotyczy to zarówno tradycyjnych pogrzebów, jak i kremacji zwłok, czyli spopielenia ciała i umieszczenia prochów w urnie. Rodzina osoby zmarłej może liczyć na pomoc w załatwieniu wszelkich formalności i kwestii typowo urzędowych. Zakład pogrzebowy Powązki zapewnia również redakcję i publikację nekrologów, rozmieszczenie klepsydr, transport nowoczesnymi pojazdami, stworzenie wieńców, kwiatów i napisów na szarfach wedle zamówienia najbliższych, a także oprawę muzyczną i fotograficzną. Wszystkie usługi pogrzebowe wykonywane są przez personel z wieloletnim doświadczeniem, umożliwiający tym samym profesjonalną, sprawną i godną organizację uroczystości, dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdej rodziny. Ofertę zakładu można zobaczyć tutaj.

usługi pogrzebowe powązki

Do dnia dzisiejszego na Powązkach odbywają się pogrzeby m.in. znanych i zasłużonych ludzi ze świata kultury, sztuki, polityki czy sportu. Szczątki zmarłych składane są do grobów tradycyjnych i urnowych, katakumb i kolumbariów.

3 komentarze

  1. Tu są wszystkie zakłady pogrzebowe, znalazłem to miejsce przez przypadek i jestem przekonany, że najlepiej tu sprawdzić i porównać, żeby tylko moderator zaakceptował link w opisie. ? Da rade ? Pozdrawiam 😉

  2. Ja musiałam z bratem pochować mamę na Wólce i skorzystałam z propozycji firmy Nekropolis, nie zawiodłam się, młodzi eleganccy pracownicy,ładne samochody i tańsi niż konkurencja. Polecam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *