pogrzeb wyznaniowy

Pogrzeb wyznaniowy czy świecki?

Pogrzeb w pewien sposób jest uhonorowaniem życia człowieka. Ten ostatni etap pochówku musi być zorganizowany zawsze w zgodzie z ostatnią wolą zmarłego. Dlatego tak ważne jest to, aby pojawiły się na nim elementy związane z życiem zmarłego. Czymś takim jest właśnie zorganizowanie pogrzebu wyznaniowego lub świeckiego.

Pogrzeb wyznaniowy

Religia stanowi bardzo ważną część wielu ludzi. Jest ona czymś, co definiuje każdy dzień człowieka. Jeśli za życia człowiek był wierzący, obchodził wszelkie obrzędy i tradycje związane z jego religią, to również pogrzeb powinien zostać zorganizowany zgodnie z jego wiarą.

Chociaż w Polsce to katolicyzm stanowi największy procent wyznania, to zakład pogrzebowy Memorial nie zapomina o mniejszościach religijnych. Dlatego niezależnie od wyznania, każdy pogrzeb zostanie przeprowadzony w zgodzie z tradycjami danej religii.

Sala pożegnań lub kaplica zostanie przygotowana zgodnie z wymogami danego wyznania. Zostaną umieszczone również odpowiednie elementy sakralne, które stanowią istotną część religii. Wszystko po to, aby pogrzeb mógł odbyć się godnie i z szacunkiem.

Pracownicy zakładu pogrzebowego Memorial pomogą również we wszelkich formalnościach między cmentarzem a kościołem. Dzięki czemu ceremonię będzie mógł odprawić duchowny.

Każdy pogrzeb wyznaniowy odbywa się zgodnie z liturgią, tradycją i obrzędami danej religii.

Pogrzeb świecki

Bywa jednak tak, że religia nigdy nie stanowiła ważnego aspektu w życiu człowieka. W takiej sytuacji pogrzeb może zostać przeprowadzony przez mistrza ceremonii.

Mistrz ceremonii to osoba, która cechuje się kilkoma ważnymi umiejętnościami. Potrafi on pięknie ubierać myśli w słowa, jest odporny na stres oraz wykazuje się ogromną empatią. Zadaniem takiej osoby jest przeprowadzenie ceremonii pochówku w sposób możliwie jak najbardziej godny. Zamiast modlitw lub pieśni religijnych, mistrz ceremonii może przeczytać mowę pożegnalną, napisaną przez bliskich lub opowiadać o tym, jakim człowiekiem był zmarły.

Na czas pogrzebu świeckiego w sali pożegnań lub kaplicy zostają ściągnięte wszelkie elementy religijne. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy rodzina wyraziła inną wolę. Zdarza się bowiem tak, że człowiek był osobą wierzącą, ale nie chce, aby jego pogrzeb został przeprowadzony przez osobę duchową.

Niezależnie więc od rodzaju pogrzebu, zasada jest jedna – każdy pogrzeb musi zostać przeprowadzony z ogromnym szacunkiem i należytą godnością. Taki pogrzeb jest w stanie zapewnić dom pogrzebowy Memorial, który oferuje swoje usługi pogrzebowe mieszkańcom Warszawy.

One comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *