dom pogrzebowy Łomianki

Dom pogrzebowy a zakład, jaka jest różnica?

Zarówno dom pogrzebowy, jak i zakład oferują usługi funeralne, jednak różnica między jednym a drugim jest diametralna. W czym dokładnie tkwi problem?

Przyjęło się zamiennie używać określenia dom i zakład. Jednak te dwie instytucje różnią się od siebie. Po pierwsze dom pogrzebowy jest miejscem, który ma o wiele bogatsze zaplecze. Mowa tutaj o własnej chłodni, sali pożegnań lub kwiaciarni.

Własne zaplecza – dlaczego to tak ważne?

Wiele osób mylnie zakłada, że każdy zakład pogrzebowy dysponuje własną chłodnią. Jest to jednak mylna teoria. W przypadku śmierci pracownicy zakładów mogą przewieźć ciało do chłodni w szpitalu. Tym samym rodzina nie wiem, w jakich warunkach i gdzie dokładnie przebywa ich bliski. Domy pogrzebowe dysponują natomiast własnymi chłodniami, które spełniają wszystkie wymagania sanitarne.

Własna kaplica

Kolejnym ważnym zapleczem jest własna kaplica pogrzebowa. Bardzo często zakłady korzystają z kaplic przykościelnych. Tym samym pracownik zakładu i rodzina musi liczyć się z tym, że termin może być mało dogodny. Tym samym bywają sytuację, w których sala może być dostępna jedynie w bardzo wczesnych godzinach porannych. Posiadanie własnej sali redukuje ten problem do minimum i pozwala na większa elastyczność czasową.

Przygotowanie Zmarłego do pogrzebu

Własna chłodnia daje również możliwość przygotowania Osoby Zmarłej do pogrzebu na miejscu, bez konieczności przewożenia zwłok do miejsc, w których takie usługi są oferowane. W takiej sytuacji domy pogrzebowe współpracują z doświadczonymi tanatokosmetykai oraz tanatopraktykami, których współpraca z daną firmą jest bezpośrednia, a pracownik domu pogrzebowego wie, jakie doświadczenie ma dana osoba.

Dom pogrzebowy Ameno Łomianki jest idealnym przykładem firmy, która dysponuje własnym zapleczem oraz ogranicza współpracę z jednostkami pośrednimi do minimum.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *