pogrzeb religijny

Ceremonia świecka czy religijna?

Pogrzeb w mieście takim jak Oleśnica, ale także w każdej innej części Polski, wymaga ogromnego zaangażowania nie tylko ze strony rodziny, ale także firmy, która go organizuje. Cała masa przygotowań formalnych i praktycznych, a także decyzji, które trzeba podjąć może przytłoczyć żałobników. Z tego względu nieocenione staje się wsparcie zakładu pogrzebowego. W czym może on pomóc i gdzie w Oleśnicy można znaleźć taką dobrą firmę?

Wybór rodzaju ceremonii

Dobry zakład pogrzebowy doskonale rozumie, że życzenia odnośnie charakteru samej ceremonii mogą być naprawdę różne. Mogą one dotyczyć zorganizowania pochówku w jakimś konkretnym obrządku lub pogrzebu świeckiego. Dlatego profesjonalne firmy, takie jak ta, które oferta znajduje się na stronie: in-memento.pl są przygotowane na różne ewentualności. Pogrzeb religijny to także uwzględnienie różnorodnych różnic pomiędzy poszczególnymi wyznaniami, by wszystko mogło się odbyć godnie i w spokojnej oraz pełnej szacunku atmosferze.

Pewna część klientów życzy sobie również, by ceremonia miała charakter typowo świecki, bez żadnych symboli religijnych. Może być to na przykład ostatnie życzenie zmarłego, które należy spełnić. To coraz powszechniejsza forma pochówku. Nie ma tam wtedy osoby duchownej, jednakże zakład pogrzebowy może polecić usługę mistrza ceremonii, który w nim pracuje. Wygłosi on stosowną laudację, zawierającą między innymi wspomnienia z życia zmarłej osoby. Oczywiście rodzina będzie miała pełen udział w tworzeniu takiego przemówienia. Mogą się także wypowiedzieć bliscy członkowie rodziny. Wybierana jest także muzyka i inne elementy niezbędne podczas tradycyjnego pogrzebu, tyle że bez dewocjonaliów.

To, w jakiej formie odbędzie się pochówek w Oleśnicy zależy od rodziny osoby zmarłej. Ceremonie świeckie dziś już nikogo nie dziwią i stają się coraz popularniejsze.

One comment

  1. U nas w zakładzie to może z kilka pogrzebów świeckich w roku się zdarza, a tak większość to wyznaniowe. Nawet osoby które nie chodziły do kościoła chcą księdza na pogrzebie bo to taka tradycja w małych miejscowościach.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *