Techniczne wymagania dotyczące wyposażenia cmentarza

Teren cmentarza jak każdy obiekt użyteczności publicznej wymaga zagospodarowania i zaplanowania, jak będą wyglądać elementy infrastruktury. Zajmuje się tym zarządca obiektu, zatwierdzając plan zagospodarowania.

W wielu cmentarzach wyznaczone są główne aleje oraz ścieżki do ułatwiające dojście do grobów. Wynika to z małej ilości miejsca dla osób odwiedzających mogiły swoich bliskich. Czasami trudno zachować odpowiednią ilość miejsca pomiędzy kwaterami. Część osób systematycznie przybywa, aby opiekować się grobami i potrzebują, aby w takim miejscu pojawiła się ławka. Mebel ten musi łączyć kilka cech w zależności od oczekiwań użytkownika.

ławki cmentarne

Dopasowane do miejsca ławki cmentarne

Dobrym przykładem mebli cmentarnych jest oferta firmy Stolarnia Grodzka, którą można zobaczyć tutaj. Odporne na czynniki zewnętrzne ławki to dobry wybór do montażu na cmentarzu. Ważne jest również możliwość złożenia siedziska ławki, wtedy kiedy nie jest używana. Poprawia to wygodę prac przy pielęgnacji i czyszczeniu nagrobków. Wytrzymałe siedzisko z tworzywa sztucznego ułatwia utrzymanie go w czystości. Producenci oferują wiele wariantów wykonania takiego mebla. Wszystkie one cechują się możliwością montażu do gruntu, aby nie ulegały dewastacjom i kradzieży. Podstawowe siedzisko można uzupełnić o skrzynkę na podstawowe środki czystości. Schowek ma zamknięcie, więc można założyć kłódkę i trzymać akcesoria tam, gdzie ustawiona jest ławka cmentarne. Ławki również dostępne są w wersji rozbudowanej z oparciem. Ułatwia to zajęcie wygodnej pozycji z pewnym podtrzymaniem pleców.

Przed zakupem takiego mebla do ustawienia na cmentarzu warto sprawdzić jakie modele oferuje producent ławek cmentarnych oraz jakie wymagania ma administrator cmentarza. Składana ławka cmentarna t sposób, aby powstało miejsce do wypoczynku przy mogile bliskich osób.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *